Akşener’e Destek Veren Kılıçdaroğlu: ‘Meral Hanım Güçlü Bir Liderdir, Asena’dır, Böyle Korkutamazsınız’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meral Akşener’i tehdit etmesi sonrası İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na saldırı düzenlendi. Saldırıya ilişkin paylaşım yapan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Meral Hanım güçlü bir liderdir, Asena’dır, böyle korkutamazsınız’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i tehdit etti. Erdoğan, “Biz bir şeyi eğer yapıyoruz, yaptık dersek, bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Yalanla dolanla iş yapma. Beni kendinle uğraştırma” demişti.Erdoğan’ın bu sözleri sonrası İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Az önce Sayın Meral Akşener ile görüştüm. Meral Hanım güçlü bir liderdir, Asena’dır, böyle korkutamazsınız. Faillerin derhal yakalanmasını ve yargı önüne çıkarılmasını bekliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir