Sıfır ve ikinci el cep telefonu alan yerler

Yıllar öncesinde cep telefonu değiştirilmek istendiğinde yenisi kolaylıkla alınabilirdi ancak günümüzde telefon güncellemesi yapmak için öncelikle eski modelin değerinde elden çıkartılması gerekiyor. Yeni telefonun kolay alınabilirliğinden kasıt, döviz kuru, üreticilerin daha maliyeti yüksek cihazlara odaklanması, vergiler ve hatta taksit sıkıntısı gibi sorunlar eski dönemlerde pek yoktu.

Haliyle günümüzde yeni bir akıllı telefon almak ciddi bir bütçe gerektiriyor ve bunun için de eski modelin iyi bir fiyata değerlendirilmesi gerekiyor. Değerinde telefon satışı için ilk etapta akla internet üzerinden ilan açmak gelse de bu da birtakım riskleri beraberinde getiriyor. Elbette değeri yüksek olan bir telefonu kargo ile gönderip birçok riske girmeyi kimse istemeyecektir.

İnternet üzerinden ilan vererek satışta komisyon bedeli bir tarafa, elden satışa yönelme durumunda ise bu kez bambaşka riskler ortaya çıkıyor. Peki, bu durumda cep telefonunu değerinde satmak için ne yapmalısınız? Telefona değerinde para veren telefoncular var mı?

Cep telefonuna en fazla nakit ödeme neresi yapar? Bu sorular aklınızda yer edinmiş olabilir. Her ne kadar telefoncular cep telefonu alımında fazla ödeme yapmaz düşüncesi birçok kişide sabit bir fikir haline gelmiş olsa da profesyonelce çalışan yerler için bu durum geçerli değil.

Cep telefonu alan yerler İstanbul

Cep telefonunuzu hızlı şekilde nakit satmak ve değerinde ödeme almak istiyorsanız bunun için başvurabileceğiniz yerlerden birisi Teknoway.

Teknoway İstanbul’un cep telefonu konusunda en hareketli bölgelerinden biri olan Kadıköy’de Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde beş katlı bir binada hizmet vermektedir. Teknoway’i rakiplerinden farklı kılan nokta ise günlük çok fazla sayıda cep telefonu alım-satım işlemi gerçekleştirmesidir.

Peki, cep telefoncu mağazaları ikinci el cep telefonu fiyatı olarak fazla ödeme yapmıyorsa Teknoway’de farklı olan yön nedir diye düşünebilirsiniz. Cevabı basit. Teknoway çok merkezi bir konumda bulunması sebebiyle günlük yüksek adetli cep telefonu alım-satım hacmine sahiptir.

Buna bağlı olarak da alım-satım arasındaki makas diğer birçok mağazaya göre dardır. Dolayısıyla Teknoway’e telefon satan da, Teknoway’den telefon alan da mağazadan memnun ayrılır. Diğer birçok telefon dükkanında aylık iki elin parmaklarını geçmeyen adetler konuşulurken, Teknoway’de bu birkaç günde geçerli olan seviyede bir hacimdir. Dolayısıyla Teknoway’de herkes kazanır.

Cep telefonu satın alan yerler

Cep telefonu satın alan yerler bu işi profesyonel şekilde yapmak zorundadır. Teknoway, satılmak istenen telefonu çok detaylı bir şekilde ekspertizden geçirir ve satıcıya varsa olumsuz durumlar hakkında bir rapor sunar. Giderilmesi gereken sorunlar belirtilir ve etik çerçevesinde cihazların alımı yapılır.

Onarılması gereken sorunlar varsa bunlar giderilir ve tüm ikinci el telefonlar garantili olarak tekrardan satışa çıkarılır. Teknoway cep telefonu alan yerler arasında en üst düzey hizmeti sunan firmadır ve garantili ikinci el cep telefonu satışı ile rakipleri arasından sıyrılmaktadır.

Üst düzey ekspertiz hizmeti ile hem satıcı, hem de firma bilgisi dahilinde alım yapılmakta ve eğer gerçekleşmişse tüm bakım-onarım süreci alıcıya aktarılmaktadır. Teknoway’in en önemli özelliği sadece cihazın dış görünümüne bakarak alım yapmamasıdır ve karşı tarafa batarya kondisyonu, varsa tamir geçmişi gibi detayları aktararak satış yapmasıdır.

2006 yılından beri taviz vermeden ikinci el cep telefonu alım-satımı yapan firma, bu nedenle kemikleşmiş bir müşteri kitlesine sahiptir ve böylece ikinci elde en dar makas aralığını sunarak hem alıcıyı, hem de satıcıyı memnun etmektedir.

Kadıköy telefon alan yerler

Kadıköy sadece İstanbul’da değil, Türkiye’de cep telefonu alım-satım açısından bir merkez konumundadır. Kadıköy’e geldiğinizde neredeyse her dükkanın cep telefonu alım-satımı ile ilgilendiğini görebilirsiniz ancak burada asıl önemli olan size değerinde bir fiyat sunulmasıdır.

Yeterli hacme sahip olmayan birçok işletme size düşük fiyatlar sunarak ikna olmayacağınız teklifler sunacaktır ancak bunun “cep telefoncular fiyatı öldürür” düşüncesi ile örtüşmemesi gerektiğini bilmenizde fayda var. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi Kadıköy bu konuda bir merkez ve cep telefonunu en yüksek fiyata satmak için Teknoway’i ziyaret edebilirsiniz.

Teknoway’de fiyatlar günlük olarak değişmekte ve telefonunuzun temizliği, aksesuar / kutu durumu, faturası, batarya sağlığı, tamir geçmişi ve kozmetik durumu fiyatlandırmada doğrudan etkili olmaktadır. Tertemiz bir ekran bile üst düzey bir cep telefonu modelinde birkaç bin TL daha yüksek fiyata satış yapmanızı sağlayabilir.

Empati yapıldığında, birçok ikinci el cep telefonu almak isteyen kişinin sıfır ayarında cihaz aradığı düşünülürse, fabrika çıkışına ne kadar yakın bir cihaza sahipseniz Teknoway’den o kadar yüksek bir ödeme alırsınız.

İkinci el cep telefonu alan yerler

İkinci el cep telefonu alan yerler birçok semtte karşınıza çıkabilir ancak öncelikle internet ortamında bir araştırma yapmanızı öneririz. İnternet ortamında fiyatlar genelde alıcı-satıcı arasında döndüğünden daha yüksektir. Pazarlık payı bırakılan fiyatlar veya bazı mağazaların müşteri çekmek adına verdiği piyasa altı fiyatlar baz alınmamalı.

İnternet ortamında araştırma yaparak elinizdeki modelin ne kadar fiyat aralığına sahip olduğunu öğrendikten sonra bulunduğunuz semtte de telefoncuları ziyaret ederek fiyat almanız sağlıklı olacaktır. Bahsettiğimiz nedenler sebebiyle semtinizde alacağınız fiyatlar internet kadar yüksek olmayabilir ve bu sizi telefonunuzu internet üzerinden satmaya yöneltebilir.

Çare ise her zaman ilan siteleri değildir; bunların da risklerinden size bahsetmeye çalıştık. Teknoway’in geliştirmiş olduğu telefonsat.teknoway.com.tr servisi ile basit bir form doldurarak müşteri hizmetleri temsilcisine erişebilir ve telefonunuz için anında nakit ödeme imkanı ile bir fiyat teklifi alabilirsiniz.

2. el cep telefonu alan yerler İstanbul

İstanbul için popülasyonun fazla olduğu ve yüksek gelirli vatandaşların yaşadığı en önemli ilimiz diyebiliriz. Haklı olarak yüksek fiyatlı üst model cep telefonları da sıklıkla bu bölgede kullanılıyor. İstanbul Kadıköy’de ikinci el cep telefonu piyasasının hareketli olmasının temel sebepleri arasında bölgedeki iş imkanları ve ekonomik seviye sebep gösterilebilir.

Kadıköy’ün ikinci el cep telefonu pazarındaki bir merkez olmasındaki önemli etkenlerden bir diğeri de gençlerin rağbet göstermesi ve ulaşım kolaylığı. Eğer şehir dışında yaşıyorsanız ve Kadıköy bölgesindeki telefonculardan ikinci el telefon alış fiyatı öğrenmek istiyorsanız bu konuda en yüksek fiyatı veren Teknoway’in Telefon Sat servisine güvenebilirsiniz.

Teknoway Telefon Sat servisi üzerinden cep telefonunuzla ilgili bilgileri doldurarak müşteri temsilcisine bağlanabilir ve anında nakit satış fiyat teklifi alabilirsiniz. Teknoway’in bu servisinden alacağınız teklifi onaylamanız durumunda nakit ödeme aynı gün banka hesabınıza yapılmaktadır.

2. el telefon satmak istiyorum

2. el telefon satışı birçok kullanıcı için düşündürücü olabilir. İnternet satış için bir kanal; doğru ancak çoğu zaman garantili bir sonuç elde edememe riski vardır. Diğer tarafta farklı bir kanal olan telefoncuları değerlendirmek de zor gelebilir.

Zamanınızın olmaması veya planladığınız teklifleri alamamanız sizi endişelendirebilir. Yakın çevrenizdeki tanıdıklarınıza satış yapabilmek elbette iyi bir yöntem ama bu da her zaman geçerli değil.

Sıfır telefon satışında taksit sınırlandırması olması aslında eldeki telefonu satma yolunu açan en temel sebepler arasında. “2. el telefon satmak istiyorum” diyen birçok kullanıcı için geliştirilen birçok farklı internet sitesi bulunmakta ve sistemler genelde başvurunuz sonucunda size dönüş yapılması üzerine kurulu. Anında gerçek bir teklif alabilmek ve telefonunuzu nakde çevirerek yeni bir telefonu daha kolay alabilmenin en kolay yollarından birisi telefonsat.teknoway.com.tr internet sitesi üzerinden geçiyor.

İkinci el telefon değeri hesaplama

İkinci el telefon değeri hesaplama işlemindeki birçok tutarsızlık aslında bu işi yapan işletmelerin profesyonel bir yaklaşımdan uzak olmasından kaynaklanıyor. Alımı yapılacak olan telefonun çok iyi bir şekilde ekspertiz edilmesi ve gerçek değerinin, olası sorunlar belirtilerek satıcı ile hemfikirlik doğrultusunda oluşturulması gerekiyor.

Bu noktada baz alınması gereken rakamların internet ilan sitelerinde yer alan ve çok da geçerliliği olmayan fiyatlardan oluşmaması gerekiyor. Her bir telefonun kullanılış şekli, özellikleri ve diğer durumları birbirinden farklı olabileceğinden ikinci el telefon değeri hesaplama işleminde bir algoritma kullanmak yerine gerçek bir müşteri temsilcisi tarafından hesaplama yapılması gerekmektedir.

Teknoway’in Telefon Sat sistemi sizi telefonunuza dair bilgileri aldıktan sonra gerçek bir müşteri temsilcisi ile WhatsApp üzerinden gerçek zamanlı görüştürür ve telefonunuz için o günün şartlarında yüksek bir teklif almanızı sağlar.

Sıfır telefon alan yerler

Günümüzde sıfır telefon alan yerler de araştırılmakta. Birçok akıllı telefonun değeri son üç yıla bakıldığında yüzde 200’den daha fazla artmış durumda ve kutusu açılmamış sıfır ürünlerde de ciddi bir pazar var.

Özellikle telefon bozdurma, sıfır telefonu nakde çevirme, sözleşmeli telefonu satma gibi işlemler bir hayli popüler çünkü telefonlar da dövize endeksli olmasına karşın sürekli olarak artan bir fiyat grafiği çiziyor ve haklı olarak da bu durum sıfır telefon alan yerlerin araştırılmasına neden oluyor. Teknoway, sıfır telefon alan yerler arasında en güvenilir işletmeler arasında yer almaktadır.

Kutusu açılmış veya açılmamış sıfır telefonlar, faturası ibraz edildiği sürece güvenle satılabilir ve gerçek değerinde nakde dönüştürülebilmektedir. Günümüzde ikinci el olsa bile birçok telefonun sıfır fiyatından daha yüksek fiyatlara satılabildiği bilinmektedir ve özellikle Apple ve Samsung’un üst modellerinde bu fiyat farkları çok daha belirgin olmaktadır. Bu nedenle sıfır telefon satışı konusunda da profesyonel yerlerle çalışmaya gayret gösterin.

2.el telefon alan site

Son zamanlarda 2. el telefon alan birçok site karşınıza çıkabilir. Bu siteler telefonunuz hakkında bazı bilgileri aldıktan sonra iletişim bilgilerinizi de ister ve size dönüş yaparlar. Fakat başvurunuz e-posta yoluyla iletildiğinden dönüş size e-posta yolu ile yapılır, telefonla da aranabilirsiniz veya hiçbir dönüş olmaz. Karşınıza gelen birçok 2. el telefon alan site bu altyapı ile çalışmaktadır.

Teknoway’in geliştirmiş olduğu Telefon Sat sitesinde ise başvurunuzu gerçekleştirir gerçekleştirmez telefonunuz ile ilgili tüm bilgiler bir müşteri temsilcisine WhatsApp hesabı üzerinden aktarılır. Müşteri hizmetleri size birkaç dakika içerisinden yine WhatsApp üzerinden dönüş sağlar ve fiyat teklifinde bulunur.

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi Teknoway’de ikinci el alım-satım arası makas oldukça kapalıdır ve böylece müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verilir. Teklifi kabul etmeniz durumunda telefonunuzu Teknoway’e ücretsiz kargo ile gönderebilir ve banka hesabınıza anında nakit ödeme alabilirsiniz.

Telefon yenileme merkezi

Ekranı kırık cep telefonu kaç para eder, açılmayan cep telefonu alan yerler, bozuk cep telefonu nereye satılır veya eski telefonu satma gibi başlıklarla arama yapıyor olabilirsiniz. Öncelikle telefon yenileme merkezi olan firmalarla görüşmeniz bu konuda avantajlı olabilir çünkü yenilenmiş telefonlara özel taksit avantajının bulunması ikincil el telefonları bu noktada daha cazip hale getirmektedir.

Sorunlu bir cep telefonu için belki de her telefon mağazasından teklif alabilirsiniz ancak burada önemli olan değerinde bir teklif alabilmektir. Telefon yenileme merkezi olarak çalışan Teknoway’e sorunlu bir cihaz satmak istediğinizde, ekspertiz sonucunda sizden sadece cihazın ihtiyacı olan yedek parçanın ücreti tahsil edilir ve ayrıca işçilik ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Stokları ve teknik servis hizmetleri kendi bünyesinde bulunan Teknoway, size durumu her ne olursa olsun ikinci el cep telefonu satışı için en yüksek teklifi sunacaktır.

Telefonum ne kadar eder?

Telefonum ne kadar eder sorusu telefonunu satmak isteyen veya değiştirmeyi düşünen herkesin hiç şüphesiz aklındadır. Aslında bu sorunun cevabı her gün değişmektedir; bunu şu anda kullandığınız telefonu aldığınız günkü fiyatı ve bugünkü fiyatı arasındaki farktan kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Bu fiyat farkı gün be gün sıfır cihaz fiyatlarına endeksli olarak kademeli olarak oluşturulmakta ve sektör profesyonelleri tarafından takip edilmektedir. Dolayısıyla telefonum ne kadar eder sorusunun cevabı belki de her gün değişiyor desek hata etmemiş oluruz.

Otomatik fiyat hesaplaması yapan bazı internet sitelerinin çok da cazip teklifler sunamamasının altındaki temel neden de budur. Sürekli olarak fiyatları değişen onlarca, hatta yüzlerce modelin fiyatı sürekli olarak güncellenemeyeceğinden size sunulan teklifler tahminlerinizin çok daha altında olmaktadır. Teknoway Telefon Sat sisteminde ise doğrudan en güncel fiyatı gerçek zamanlı bir görüşme sonucunda alırsınız.

Kadıköy ikinci el cep telefonu alım satım

Kadıköy ikinci el cep telefonu alım satım merkezidir. Bu nedenle benzer işi yapan birçok firma bulunmaktadır ve rekabet vardır. Bu rekabette de sektörde eski ve müşteri kitlesi oturmuş başta Teknoway avantajlı durumdadır.

Teknoway her gün çok fazla sayıda kullanıcıya elektrikli scooter tamir-bakım hizmetleri, cep telefonu aksesuarı satışı, telefon takası ve daha birçok konuda hizmet sunmaktadır ve bu nedenle hareketli bir işletmedir. Tüm bunların dışında 20 yıla yaklaşan profesyonel ikinci el cep telefonu alım-satım hizmetleriyle de kalitesini ispatlamış bir pozisyondadır.

Bugün Kadıköy’ü gezdiğinizde birçok anlamda Teknoway’in benzer firmalara kıyasla çok daha profesyonel göründüğünü kolaylıkla hissedebilirsiniz. Beş katlı bir binada hizmet veren Teknoway’in giriş katında aksesuar ve ikinci el telefon satışı yapılmaktadır. Diğer katlarda ise elektrikli scooter ve akıllı ev aletleri showroom’u, teknik servis, bekleme salonu ve çeşitli deneyim alanları yer almaktadır.

Kadıköy cep telefonu alanlar

Kadıköy cep telefonu alanlar açısından hareketli bir sektördür. Piyasada mağazalar ve cep telefonu alan kuruluş olarak birçok yere rastlayabilirsiniz. Birçok kullanıcı özellikle garanti durumundan ötürü ikinci el telefon alımında, sıfır telefon alımına kıyasla daha fazla ince eleyip sık dokumaktadır.

İkinci el telefonlar veya yenilenmiş telefonlar daha önce kullanılmış olduğundan daha fazla risk taşırlar ve bu nedenle sorunsuz bir kullanım için profesyonel servislerce kontrol edilmesi gerekmektedir.

Teknoway kurulduğu günden bu yana ikinci el cep telefonu alım ve satım işlemlerin en fazla hassasiyetle yapmaktadır ve Kadıköy cep telefonu alanlar deyince ilk sıradaki konumunu uzun yıllardır korumaktadır. Hem alıcıyı, hem de satıcıyı koruyan ikinci el altyapı sistemiyle her iki taraf için de en iyi çözümleri sağlayan Teknoway ikinci elde de garantili cihaz satışı yaparak birçok rakibinin önünde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir