Efsanevi Analist: 1. Çeyrekte SUI ve Bu 7 Coin Patlayacak!

Analist Michaël van de Poppe, 2024’ün ilk çeyreğinde iyi performans göstereceğine inandığı beş altcoini açıkladı. Van de Poppe, X hakkındaki gönderisinde altcoin sezonunun zaten devrede olduğunu kaydetti. Ancak 100 kat potansiyele sahip kripto para birimlerini kovalamanın bu sefer gidilecek yol olmayabileceğini belirtti. Bunun yerine 679.700 takipçisine büyük piyasa değeri ve büyük fayda sağlayan kripto paraları değerlendirmelerini tavsiye etti. İşte SUI coin gibi bahsettiği beş altcoin ve bunları seçme nedenleri…

Michael van de Poppe, ETH ve OP’yi odağına aldı

Analiste göre Ethereum (ETH), bu çeyrekte Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterecek çünkü spot Ethereum ETF’nin yakında onaylanacağına inanıyor. Bitcoin ETF’sinin de onay alacağını kabul etse de altcoin üzerindeki olumlu etkisinin daha iyi olacağını belirtti. Yazının yazıldığı sırada ETH’nin fiyatı 2.381 dolardı. CoinMarketCap’e göre bu, kripto para biriminin son 24 saatte %4,38 oranında değer kazanmasından sonra gerçekleşti. 4 saatlik grafiğin teknik değerlendirmesinde RSI 64,27’ye yükseldi. Bu veri ETH’nin momentumunun yükselişte olduğunun kanıtıydı.

Satın alma ivmesi devam ederse kripto paranın 2.400 dolar bölgesine geçmesi an meselesi olacak. Bu tahminin bir nedeni, 2.300 dolarlık direncin başarılı bir şekilde kırılmasıydı. Optimism (OP), van de Poppe’un listesindeki ikinci kripto paraydı. Sebebi ise tokenın Ethereum ekosistemine geçmesiydi. Yani eğer ETH çalışırsa OP’nin de onu takip etmesi gerektiğine inanıyor. Bu projeksiyon OP’nin 24 saatlik performansında açıkça görülüyordu. CoinMarketCap’e göre fiyat %7,31’lik artış sayesinde 3,89 dolar oldu. Ancak OP’nin RSI’si, 4 saatlik grafikte gösterildiği gibi, ETH’nin aksine düşüş eğilimindeydi.

LINK, ARB da listede

OP’nin listede olmasının nedeni ile paralel bir şekilde Arbitrum (ARB) coin de listeye girdi. Yazının yazıldığı sırada 4 saatlik ARB/USD grafiği yükselişe geçmişti. Yükseliş trendi 1,73 dolarda reddedilse de, 1,58 dolarlık destek nedeniyle fiyat çok fazla düşmeyebilir. Ayrıca Para Akışı Endeksi (MFI), ARB’nin yoğun bir satın alma baskısı yaşadığını gösterdi. Bu baskı, MFI’nin 80.00 okumasını geçmesinden bu yana aşırı alım seviyesine gelmesine neden oldu. Şu anda ARB 1,71 dolardan biraz düşebilir. Ancak düşüş yükseliş tezini geçersiz kılmayabilir. Dolayısıyla kısa vadede 2 dolara doğru bir koşu mümkün olabilir.

Chainlink (LINK), van de Poppe’un fiyatı 8 doların altında olduğundan beri bahsettiği bir kripto para birimidir. LINK’i tekrar seçmesinin nedeni, 2024’te bir DeFi rallisi olabileceği ve tokenın bunun bir parçası olabileceği düşüncesiydi. LINK, satıcıların bitkinliğinin bir sonucu olarak 4 saatlik grafikte yukarıya doğru döndü. Daha önce kripto para biriminin 17,50 dolara yükselmesi bir kar alım dalgasını tetiklemişti. Ancak 14,92 dolara düştükten sonra alıcılar geri döndü ve LINK’i 16 dolar yönüne doğru itti. Biriktirme/Dağıtım (A/D) göstergesi de bu görüşü doğruladı. Birikim dağıtımdan daha ağır basmaya devam ederse LINK 17,50 doları geri alma yolunda olabilir.

SUI coin, L1 seçimlerinde öne çıktı

SUI’nin, diğer L1 kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterme konusunda nasıl mücadele ettiği göz önüne alındığında, analistin seçimine sürpriz bir şekilde dahil edilmesi oldu. Ancak van de Poppe, SUI’nin merkezi olmayan uygulamalara verdiği desteğin tokenin performansında rol oynayabileceğini belirtti. LINK gibi SUI da 1 Ocak’tan bu yana daha yüksek seviyeler oluşturdu. İlginç bir şekilde MACD de pozitife döndü ve güçlü bir yükseliş ivmesine işaret etti. Aynı zamanda On Balance Volume (OBV) ile de benzer bir gösteriydi. Van de Poppe ayrıca inanılmaz potansiyele sahip diğer altcoinlerden de bahsetti. Bunlardan bazıları Polkadot (DOT), Sei (SEI) ve Cosmos’u (ATOM) içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir