Manavdan Aldığı Mandalinaların Arasından Çıkan Bukalemunu Evinde Beslemeye Başladı

Tokat’ta manavdan aldığı mandalinaların arasından bukalemun çıkan Özkan Helvacıoğlu, ‘Patron’ adını verdiği hayvanı evinde beslemeye başladı.

Karşıyaka Mahallesi’ndeki manav tezgahından mandalina alan vatandaş, meyvelerin arasında küçük bir hayvan bulunduğunu gördü.

Hayvanın bukalemun olduğunu belirleyen Helvacıoğlu, ‘Patron’ adını verdiği hayvanı evine götürüp akvaryumda bakmaya başladı.

“İlk gün sıkıntı yaşadık, sonra destek aldık”

Yaptıkları araştırmalar sonucunda hayvanın bukalemun olduğunu anladıklarını ifade eden Helvacıoğlu, ‘Üşüdüğünü, kıvrıldığını görüp sıcak bir ortama girmesi için eve götürmemiz gerektiğini düşündük. Bunu bulalı 3 gün oldu. İlk gün sıkıntı yaşadık, sonra destek aldık. Hem veteriner hekimlerden hem bu işle ilgili kişilerden yem onayları aldık. Nasıl bir ortama bırakılması gerektiğini öğrendik. Şu an bir sıkıntısı yok ama ilerleyen zamanlarda nasıl olur, biz de bilmiyoruz.’ dedi.

Tezgaha “dikkat bukalemun çıkabilir” yazısı konuldu.

Öte yandan tezgahından bukalemun çıkan manav, mandalinaların bulunduğu kasaların üzerine, ‘Dikkat bukalemun çıkabilir’ yazısı koydu.

Habere konu olan olayı sosyal medyada birçok kullanıcı da tebessümle karşıladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir