Murat Kurum’dan Pendikspor’a ziyaret

2027 Avrupa Oyunları ve 2036 Olimpiyat Oyunları için her türlü tesisi İstanbul’a kazandıracaklarını ifade eden Kurum, Çamlık Mahallesi’ne Spor Vadisi yapacaklarını açıkladı. Pendikspor’un stadyum kapasitesini artırmak için çalışacaklarını ifade eden Kurum, ‘’Pendikspor’un şanına yakışır kompakt bir stadyumu Ahmet Başkanımla birlikte hayata geçiriyor olacağız. Sporda yetersiz bir İstanbul değil rakipsiz bir İstanbul’u inşa edeceğiz.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Konuşmanın ardından Pendikspor Kulüp Başkan Vekili Atakan Yüce tarafından Murat Kurum’a isminin yazılı olduğu 34 numaralı forma hediye edildi.

‘’HER MAHALLEYE SPOR TESİSİ KAZANDIRACAĞIZ’’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum Pendikspor Kulübü’nü ziyaret etti.  Pendikspor tesislerini gezen, takım kaptanı ve oyuncularıyla bir araya gelen Kurum, daha sonra basın mensupları ile futbol oynadı. Penaltı atışını gole çeviren Kurum ardından kaleye geçti.

Kurum ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, ‘’Türk sporunun en önemli markalarından bir tanesi olan Pendikspor’umuzdayız. Tarihi 1950 yılına uzanan ve başarılarıyla hem Pendik’imizin hem de

İstanbul’umuzun göğsünü kabartan bir kulübümüzdeyiz.’’ dedi. Takım kaptanı ve oyuncularla bir araya geldiklerini ifade eden Kurum, ‘’Bir penaltı attık ama zannedersem bize bir torpil yaptılar.’’ diye konuştu.

Sporun kardeşliğinin, hukukunun her alanda yaşatılması adına her mahalleye spor sahaları kazandıracaklarını söyleyen Kurum, ‘’Orada gençlerimiz yakalayacağı başarılarla birlikte ülkemizi uluslararası arenada temsil etsin ve ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirsin istiyoruz. Pendikspor’umuz ve Başkan Vekilimiz bu manada büyük bir uyum içerisinde çalışıyorlar. Pendik’teki gençlerimize rol model olmak için buradaki sporun ahlakını sporun kardeşliğini Pendik’e ve tüm Türkiye’ye anlatmak için çok önemli bir mücadele veriyorlar. Ben öncelikle büyük hayaller peşinde koşan Pendikspor’umuza ve kıymetli Pendik Belediye Başkanımıza, kulüp başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

‘’2027 AVRUPA OYUNLARI VE 2036 OLİMPİYAT OYUNLARI İÇİN HER TÜRLÜ TESİSİ İSTANBUL’A KAZANDIRACAĞIZ’’

İstanbul’un bir olimpiyat şehri olmasını istediklerini ve bu nedenle Olimpiyat Komitesi’ni ziyaret ettiklerini söyleyen Kurum, ‘’İlk etapta 2027 Avrupa Oyunları’nın, ardından da 2036 Olimpiyat Oyunları’nın İstanbul’da yapılabilmesi için de 1 Nisan itibariyle tüm kulüplerimizle Olimpiyat Komitemiz ile Gençlik Ve Spor bakanlığımızla birlikte bu mücadeleyi verecek ve biz de İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü altyapıyı her türlü tesisi İstanbul’umuza kazandırmaya devam edeceğiz.’’ sözleriyle   konuşmasını sürdürdü.  5 yıldır taş üstüne taş koyulamayan, her alanda olduğu gibi sporun da, sporcunun da yalnız bırakıldığı anlayıştan uzak olacaklarını söyleyen Kurum, ‘’İstanbul’un sporla iç içe yaşayacağı ve her mahallede mahalle ölçeğinde her türlü spor faaliyetinin yapılacağı bir İstanbul, sporla iç içe yaşayan bir İstanbul vaat ediyoruz.’’ dedi.

‘’ÇAMLIK MAHALLEMİZE SPOR VADİSİ KAZANDIRACAĞIZ’’

Pendikspor’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerinin olduğunu söyleyen Kurum, ‘’Öncelikle 93.000 metrekarelik alanda Büyükşehir Belediye mülkiyetinde olup şu an atıl durumda bekleyen alana Çamlık Mahallemizde bir Spor Vadisi’ni kazandıracağız. Orada amatör spor kulüplerinin, tüm gençlerin; futbol, basketbol, voleybol gibi tüm branşları oynayabileceği bir tesis ve bu tesisle birlikte bir spor yaşam vadisi olan Çamlık Vadimizi inşa edeceğiz.’’ sözleri ile Pendikspor’a tesis anlamında yardımcı olacaklarını ifade etti.

‘’SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLACAĞIZ’’

İstanbul’un 964 mahallesinde spor sahaları yapacaklarını söyleyen Kurum, ‘’Gençlerimiz o sahalarda   huzurla, güvenle, sporla sağlıklı bir şekilde vakit geçirsin istiyoruz. Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz döneminde UEFA standartlarına uygun 19 stadyumun inşasını yapmış biri olarak; İBB yönetimi tarafından her türlü engelleme girişimine rağmen İstanbul’a, İstanbul’un basketboluna Abdi İpekçi Spor Salonu’nu kazandırmak için gece gündüz çalıştık. Bu anlayışı da İstanbul’a 39 ilçeye uygulamak istiyoruz.  Bu manada hep sporun ve sporcunun yanında olacağız.’’ sözleriyle spora her zaman destek olacaklarını belirtti.

‘’PENDİKSPOR’UN STADYUM KAPASİTESİNİ ARTIRACAĞIZ’’

Pendikspor’un stadyum kapasitesinin yetersiz olduğunu bildiklerini ifade eden Kurum, ‘’Burada başkanımla el ele vereceğiz ve Pendik’in, Pendikspor’un şanına yakışır kompakt bir stadyumu; içinde her türlü spor faaliyetinin yapıldığı bir spor yaşam merkezi haline getireceğiz. Sadece haftada, 15 günde bir maçın oynandığı değil; o maçın dışında da gençlerin orada vakit geçireceği, paylaşımlı ofislerin içinde barındığı ve maç dışında da 7 gün 24 saat Pendik’e hizmet veren bir tesisimizi de Ahmet Başkanımla birlikte hayata geçiriyor olacağız. Biz kentimizi seviyoruz, sporu seviyoruz. İstiyoruz ki gençler her mahallede bu faaliyeti sürdürsün ve milli oyuncularımızı Pendikspor’umuzdan, amatör spor kulüplerimizden yetiştirelim. Artık sporda yetersiz bir İstanbul değil rakipsiz bir İstanbul’u hep birlikte inşa edeceğiz.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Belediye Başkanı Ahmet Cin’in eşlik ettiği Murat Kurum’a, Pendikspor Kulüp Başkan Vekili Atakan Yüce tarafından isminin yazılı olduğu 34 numaralı Pendikspor forması hediye edildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir