Safiye Nur Saydan unutulmadı! Adına su kuyusu açıldı: Ailesi gözyaşlarını tutamadı

Çalışma arkadaşımız, Haber7 editörü Safiye Nur Saydan 2 ay önce kalp krizi geçirerek vefat etti. 

Evinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan Nur, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve Hakk’ın rahmetine kavuştu. 

Nur, henüz 25 yaşındaydı. 4 aylık hamileydi, anne olmayı bekliyordu… 

Safiye Nur Saydan’ın cenaze töreninde arkadaşları ve Kanal7 medya grubu ailesi onları yalnız bırakmadı..

SAFİNE NUR UNUTULMADI

Safiye Nur için, Kanal7 Medya Grubu Yönetim Kurulu tarafından yardım çalışmaları yapıldı. Yardımların ilk aşaması olarak Afganistan Kabil’de ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yardımı yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde ise Tanzanya Nur için su kuyusu açıldı.

AİLESİ GÖZ YAŞLARINA BOĞULDU
 
Sayfiye Nur’un Ailesi kızları için açılan suyu kuyusu haberin alınca duygulu anlar yaşandı.

Safiye Nur’un hayatta iken su kuyusu açma niyeti olduğunu ifade eden Şumlu ailesi göz yaşlarına hakim olmadı.

“BİZLERİ MEMNUN ETTİLER”

Baba Nurullah Şumlu açılan su kuyusu için şöyle dedi:

“Başta Kanal 7 Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Daire Başkanı İlker Yılmaz, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve bütün Kanal7 çalışanlarına ve herkese çok teşekkür ediyorum. Allah bin kere razı olsun. Bizleri memnun ettiler. Bizleri sevindirdiler. Yavrumuz için…

“KIZIMIN SAĞKEN NİYET EDİP YAPAMADIĞI ŞEYİ YAPTILAR”

Safiye Nur’un Annesi Sabiha Şumlu şöyle konuştu:

Kızın sağken niyet edip yapamadığı şeyi onlar arkasından yaptılar..
Bizim de gücümüzü aşıyordu bu bizde yapamıyorduk. Ve kendiliğinden bu şekilde oldu. Hiç haberleri yokken onlar gönüllerinden geçirip yaptılar bunu.Tanzanya’da açılan su kuyusu için şu ifadeleri kullandı; Allah yüzbin kere razı olsun. Hepsinden ayrı ayrı. Bütün çalışanlardan. Bu işe emeği geçenlerden. Gayret edenlerden hepsinden Rabbim razı olsun. İnşallah rabbim ahirette hepsinin karşısına çıkarsın bu iyiliklerini.

Rabbime de çok şükür ediyorum. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum. Allahım hepsinden razı olsun. İnşallah kızımıza da yerinde rahatlık versin Rabbim. Devam eden bir hayrı olmuş oldu. Çok güzel oldu. Çok teşekkür ediyoruz. En üzüntülü zamanlarımızda hep yanımızda oldular. Bizi hep çok mutlu ettiler Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. Bütün Kanal7 ekibinden. Çok kısa bir müddet olmasına rağmen Elhamdülillah çok şükür bizi de hiç yalnız bırakmadılar. En zor anlarımızda hep yanımızdaydılar. Allahım tekrar tekrar razı olsun. Rabbim hepsini güldürsün en güzel şekilde bütün istedikleri yerin gelsin inşallah. Rabbim bütün güzellikleri onlara nasip etsin.

Baba Nurullah Şumlu şu sözlerle teşekkür etti: 

Kanal7 ailesini çok seviyoruz biz. Allah bin kere razı olsun. Çok destek oldular. Her türlü elinden bütün desteği en alt tabakasından en üst makamına kadar herşeyi yaptılar. Bizler çok memnun kaldık. Acımızı hafiflettiler. Allah binkere razı olsun hepsinden.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir